Potřebujete pomoc?
Nechte nám zprávu nebo
volejte: 723 777 482

Člen týmu

Bára

Poslední příspěvky

Bezpečnost
By
Bára
on
March 20, 2022

PCO = pult centralizované ochrany je operátorské pracoviště. Toto pracoviště neustále sleduje a hlídá objekty, které jsou zabezpečené pomocí elektronické zabezpečovací signalizace. Po připojení systému na PCO bude váš objekt střežen celý den, ve dne i v noci.

Tipy
By
Bára
on
February 5, 2022

Pracovní hranice - pro mnohé z nás velice zajímavé téma. Jak si nastavit pracovní vytížení tak, aby neovlivňovalo naše psychické a fyzické zdraví? Jak oddělit pracovní vztahy od rodinných a jak se vyvarovat syndromu vyhoření? To vše se dozvíte v následujícím článku. Může se zdát, že tato kapitola do našich IT článků příliš nezapadá, ale nenechte se mýlit, opak je pravdou. Většina z nás tráví v práci většinu svého dne, proto je důležité se nad těmito věcmi zamyslet a začít s nimi pracovat.

iPhone
By
Bára
on
February 5, 2022

Přemýšlíte o koupi nového chytrého telefonu a nevíte jakou značku si vybrat? My se vám v dnešním článku pokusíme pomoci. Představíme vám chytré telefony značky Apple, tzv. Iphone. Jejich vybavení, funkce, typy, výhody i nevýhody. 

Vybavení
By
Bára
on
February 5, 2022

Práce v kanceláři a s ní spojené celé dny strávené u počítače nebo pouze zájem o vlastní zdraví. Chcete se vyhnout brnění ruky či bolestí v prstech? Velký vliv na tyto problémy může mít správný výběr myši k vašemu stolnímu počítači či notebooku.

Mobil
By
Bára
on
February 25, 2022

Do objednávky při koupi nového telefonu byste měli přidat také ochranné sklo či fólii, abyste prodloužili životnost zařízení a nepřišli o něj při první příležitosti. Nabízí se tedy otázka, zda je lepší ochranné sklo nebo fólie.

Bezpečnost
By
Bára
on
February 28, 2022

S dnešním moderním světem plném trávení volného času na internetu a sdílení životů na sociálních sítích se pojí spoustu výhod, jako je například jednoduchá komunikace a sdílení zážitků s lidmi, kteří jsou na druhé straně světa. Bohužel je to spojeno také s velkým množstvím nevýhod. Možná si to ani neuvědomujeme, ale velice často odkrýváme svou identitu a soukromí více, než bychom měli. Jednou z hrozeb, spojených s internetem je kyberšikana, se kterou se může setkat nejen nevinné dítě, ale i dospělý, který si myslí, že má vše pod kontrolou. 

Novinky
By
Bára
on
February 14, 2022

Jednou z funkcí našeho mobilního telefonu je bezesporu fotografování. Většina nových typů telefonů nám umožňuje pořizovat fotografie ve vysoké kvalitě a umožňuje zachytit dané místo téměř do nejmenších detailů. Dodnes jsme byli zvyklí fotografii pořídit a bezplatně ukládat pomocí aplikace Google Fotky, dále se uživatelé nemuseli o nic starat a jejich fotografie byly v bezpečí. 1. 6. 2021 se však mnoho věcí změnilo.

Tipy
By
Bára
on
February 14, 2022

Jedním ze stěžejních pravidel pro udržení Vaší bezpečnosti na internetu je správná ochrana. Mnoho z nás jistě zažilo situaci, kdy jsme seděli v kavárně a nutně jsme potřebovali připojení k internetu. Bez starostí jsme se připojili k nezabezpečené Wi-Fi a procházeli internet, svoje e-maily i sociální sítě. Tím jsme ale velice usnadnili cestu hackerům a jejich útokům. Řešením pro tyto situace je právě VPN. Co to VPN je a jaký smysl má jeho používání? 

Návody
By
Bára
on
February 14, 2022

Jestliže jste zastánci čistého životního prostředí a máte obavy z elektronického odpadu, je tento článek právě pro vás. U mobilních telefonů je situace trochu jednodušší, jeho součástky se dají lépe recyklovat či dále použít. S počítači je to však o něco složitější. Pojďme si říci kroky, kterými se řídit, jestliže chcete bezpečně zlikvidovat starý, ale stále funkční počítač. 

Tipy
By
Bára
on
February 15, 2022

Modré světlo je určitý typ záření, které produkují elektronická zařízení, jako jsou naše mobilní telefony, notebooky, televize či tablety. Toto světlo silně působí na lidský organismus. Světlo samo o sobě škodlivé není, je obsaženo i v denním světle. Právě to bývá problém ve večerních hodinách. Náš biorytmus může být díky modrému světlu, které prochází přes naši oční sítnici, narušen a naše tělo nezačne produkovat spánkový hormon melatonin. Tělo je potom zmatené a nějakou dobu mu trvá, než se vrátí do běžného režimu a my dokážeme v klidu usnout. 

Mobil
By
Bára
on
February 15, 2022

Zařízení s dotykovou obrazovkou, jako jsou například mobilní telefony či tablety jsou díky větší tvrdosti stále více odolnější. Veškeré ochranné prostředky, jako ochranná skla či fólie jsou také o mnohem pokročilejší. Ale i přes to všechno se stále s rozbitými displeji setkáváme velice často. Stačí jen chvíle nepozornosti, svůj telefon upustíte na tvrdý povrch a prasklina je na světě. Co tedy s tím?

Bezpečnost
By
Bára
on
February 27, 2022

Sociální sítě, velký pojem, který se ve společnosti pohybuje již několik let a stává se stále populárnějším. Existuje široká škála výhod. Rychle se šířící informace mohou mnohdy pomoci, různé nadační fondy se díky sociálním sítím rozšiřují rychleji a dostanou se tak k velkému množství lidí.

PC
By
Bára
on
March 13, 2022

Pracujete na počítači a najednou vám začne hlásit technické problémy. Některé z nich mohou být závažné a budete potřebovat pomoc odborníků. S některými problémy si však zvládnete poradit sami. Pojďme si představit příklady z obou kategorií. 

Bezpečnost
By
Bára
on
March 13, 2022

Ačkoli se budete snažit svůj počítač chránit před viry různými antivirovými aplikacemi, může se stát, že do Vašeho počítače nějakou cestou proniknou. Je dobré sledovat signály a co nejdříve začít problém řešit. Čím dříve se poradíte, tím lépe bude moci odborník Váš problém řešit. Příznaky se v některým případech začnou projevovat ihned, někdy se však objeví až po 3 až 6 týdnech od napadení. V dnešním článku si představíme hlavní znaky, které vám mohou pomoci při boji s viry ve vašem počítači. 

PC
By
Bára
on
March 13, 2022

Dnes již neexistuje firma, která by se obešla bez vhodné výpočetní techniky nebo jednodušeji bez počítačů. Počítače usnadňují a zrychlují práci, umožňují rychlou elektronickou komunikaci a samozřejmě i mnoho dalších důležitých činností. Pro mnoho menších firem či kanceláří může být pořízení těchto zařízení nemalým nákladem, ale především oříškem. Přitom tomu tak vůbec nemusí být. 

O mně