Potřebujete pomoc?
Nechte nám zprávu nebo
volejte: 723 777 482

Blog

Mobily, počítače, bezpečnost

Na našem blogu najdete tipy, návody a naše zamyšlení nad vším co nás potkává v naší IT bublině.

Nejnovější příspěvky

Novinky
By
Jakub
on
October 15, 2021

Tipy
By
Jakub
on
October 11, 2021

Jedním ze stěžejních pravidel pro udržení Vaší bezpečnosti na internetu je správná ochrana. Mnoho z nás jistě zažilo situaci, kdy jsme seděli v kavárně a nutně jsme potřebovali připojení k internetu. Bez starostí jsme se připojili k nezabezpečené Wi-Fi a procházeli internet, svoje emaily i sociální sítě. Tím jsme ale velice usnadnili cestu hackerům a jejich útokům. Řešením pro tyto situace je právě VPN. Co to VPN je a jaký smysl má jeho používání? 

Návody
By
Jakub
on
October 8, 2021

Jestliže jste zastánci čistého životního prostředí a máte obavy z elektronického odpadu, je tento článek právě pro Vás. U mobilních telefonů je situace trochu jednodušší, jeho součástky se dají lépe recyklovat či dále použít. S počítači je to však o něco složitější. Pojďme si říci kroky, kterými se řídit, jestliže chcete bezpečně zlikvidovat starý, ale stále funkční počítač. 

Tipy
By
Jakub
on
October 4, 2021

Modré světlo je určitý typ záření, které produkují elektronická zařízení, jako jsou naše mobilní telefony, notebooky, televize či tablety. Toto světlo silně působí na lidský organismus. Světlo samo o sobě škodlivé není, je obsaženo i v denním světle. Právě to bývá problém ve večerních hodinách. Náš biorytmus může být díky modrému světlu, které prochází přes naši oční sítnici, narušen a naše tělo nezačne produkovat spánkový hormon melatonin. Tělo je potom zmatené a nějakou dobu mu trvá, než se vrátí do běžného režimu a my dokážeme v klidu usnout. 

Tipy
By
Jakub
on
October 1, 2021

Home Office, tedy vykonávání práce z domova, je v dnešní době velmi žádaným benefitem. A v době covidové nám v mnoha případech ani nic jiného nezbývalo. Jak zefektivnit svou práci, zůstat produktivní a odcházet z práce s pocitem dobrého výkonu? 

Bezpečnost
By
Jakub
on
September 27, 2021

Pří práci s počítačem existuje spoustu rizik. V poslední době míra počítačové kriminality prudce vzrostla. Ač si to mnohdy nepřipouštíme, každý z nás se někdy můžete stát obětí hackerských útoků. Mnoho typů na dobré zabezpečení a spolehlivou ochranu známe. Existuje však řada mýtů, které jsou s kybernetikou spojeny. Pojďme si některé z nich představit a pokusit se je vyvrátit. 

Tipy
By
Jakub
on
September 24, 2021

V současné době již drtivá většina z nás používá mobilní telefony s dotykovou obrazovkou. V dnešním článku Vám představíme několik zajímavých faktů, které jste možná o dotykových obrazovkách vůbec nevěděli. 

Tipy
By
Jakub
on
September 20, 2021

Máte tolik práce, že nemáte čas na jiné věci, celý týden chodíte z práce vyčerpání a jste unavení už v pondělí v poledne? Pocit z vykonané práce je jeden z nejlepších pocitů vůbec. Ale zdraví je přeci jen ze všeho nejdůležitější. Proto je dobré umět oddělit práci a Vaše soukromí a umět odpočívat. Nadměrný odpočinek v podobě práce z postele rozhodně není dobrou volbou, ale je potřeba nastavit si režim a věnovat čas nejen práci, ale i sobě a odpočinku. 

Mobil
By
Jakub
on
September 17, 2021

Zařízení s dotykovou obrazovkou, jako jsou například mobilní telefony či tablety jsou díky větší tvrdosti stále více odolnější. Veškeré ochranné prostředky, jako ochranná skla či fólie jsou také o mnohem pokročilejší. Ale i přes to všechno se stále s rozbitými displeji setkáváme velice často. Stačí jen chvíle nepozornosti, svůj telefon upustíte na tvrdý povrch a prasklina je na světě. Co tedy s tím?

PC
By
Jakub
on
September 13, 2021

Váš počítač je pomalejší, než obvykle, při otevření nového okna se Vám zobrazí velké množství reklam. Toto a mnoho dalších jsou znamení toho, že Váš počítač může být napaden virem.

Bezpečnost
By
Jakub
on
September 10, 2021

Sociální sítě, velký pojem, který se ve společnosti pohybuje již několik let a stává se stále populárnějším. Existuje široká škála výhod. Rychle se šířící informace mohou mnohdy pomoci, různé nadační fondy se díky sociálním sítím rozšiřují rychleji a dostanou se tak k velkému množství lidí.

Bezpečnost
By
Jakub
on
September 8, 2021

Články v podobě hoaxů, dezinformací nebo falešných zpráv se ve společnosti šíří od nepaměti. V dnešní době ale mají potenciál dostat se k daleko širšímu publiku. Je to způsobeno hlavně velkým rozmachem internetu a sociálních sítí. Každý den na internetu vidíme nespočet různých informací a pro nás je těžké rozpoznat, které jsou falešné a které z ověřených zdrojů. Na druhou stranu nemůžeme zprávy a čerstvé informace úplně zavrhnout. Každý z nás by měl vědět, co se ve světě a hlavně v našem okolí aktuálně děje. 

JAIT
By
Jakub
on
September 7, 2021

PC
By
on
September 5, 2021

Velký problém, kterému dnešní moderní společnost čelí jsou technologické problémy. Technologie používáme již skoro všichni, ale občas se objeví problém, se kterým si prostě nevíme rady. Klíčem k úspěchu je pochopení jejich podstaty. Často to není zase tak složitě, jak se na první pohled může zdát. 

PC
By
Jakub
on
September 5, 2021

Pracujete na počítači a najednou Vám začne hlásit technické problémy. Některé z nich mohou být závažné a budete potřebovat pomoc odborníků. S některými problémy si však zvládnete poradit sami. Pojďme si představit příklady z obou kategorií. 

Bezpečnost
By
Jakub
on
September 5, 2021

Ačkoli se budete snažit svůj počítač chránit před viry různými antivirovými aplikacemi, může se stát, že do Vašeho počítače nějakou cestou proniknou. Je dobré sledovat signály a co nejdříve začít problém řešit. Čím dříve se poradíte, tím lépe bude moci odborník Váš problém řešit. Příznaky se v některým případech začnou projevovat ihned, někdy se však objeví až po 3 až 6 týdnech od napadení. V dnešním článku si představíme hlavní znaky, které Vám mohou pomoci při boji s viry ve Vašem počítači. 

PC
By
Jakub
on
September 5, 2021

Dnes již neexistuje firma, která by se obešla bez vhodné výpočetní techniky nebo jednodušeji - bez počítačů. Počítače usnadňují a zrychlují práci, umožňují rychlou elektronickou komunikaci a samozřejmě i mnoho dalších důležitých činností. Pro mnoho menších firem či kanceláří může být pořízení těchto zařízení nemalým nákladem, ale především oříškem. Přitom tomu tak vůbec nemusí být. 

JAIT
By
Jakub
on
September 5, 2021

Poškozené tlačítko Home u iPhone samozřejmě lze vyměnit. Pro každý model iPhone je však postup odlišný.

Mobil
By
Jakub
on
September 5, 2021

Převrhli jste skleničku na klávesnici notebooku? Utopili telefon? To se stává. Pokud budete správně postupovat, je velká šance, že vaše zařízení bude i nadále fungovat.

JA IT SERVIS

Opravy, repasování a prodej iPhone, počítačů, notebooků. Správa firemních sítí. Montáže alarmů Jablotron, AJAX a chytrých domácností Loxone.

Více o firmě
Autoři