Potřebujete pomoc?
Nechte nám zprávu nebo
volejte: 723 777 482

Člen týmu

Jakub

Poslední příspěvky

Bezpečnost
By
Jakub
on
October 5, 2022

Checklist - na co nezapomenout při propouštění zaměstnance

Bezpečnost
By
Jakub
on
February 4, 2022

Ve vaší domácnosti, firmě či v jakémkoli jiném prostředí se mnohdy nachází spotřebiče, které nesmí být neočekávaně vypnuty. O to, aby vaše spotřebiče zůstaly v neustálém provozu i v případě neočekávaných problémů, se postará tzv. zdroj nepřerušovaného napájení, často označovaný anglickou zkratkou UPS. Zdroj nepřerušovaného napájení dodává proud i tehdy, když napájecí síť vynechá, a chrání vaše zařízení před výpadkem napájení. Lze ho využít také pro zálohování např. kamerového systému. Obrovskou výhodou je to, že UPS lze propojit s PC. Pokud je výpadek na delší dobu, než je kapacita baterie UPS, počítač se bezpečně vypne, aby nedošlo ke ztrátě dat.

Vybavení
By
Jakub
on
December 3, 2021

Vlastníte iPad a přemýšlíte o koupi Apple Pencil? V dnešním článku si povíme, co všechno Apple Pencil umí a jak vám dokáže usnadnit práci.

Novinky
By
Jakub
on
November 30, 2021

Nejnovější verze Windows, tedy Windows 11, přináší lepší zabezpečení, nové funkce a umožní vám kreativněji a jednodušeji pracovat s jednotlivými programy. Pojďme se na některé funkce podívat zblízka.

Tipy
By
Jakub
on
December 11, 2021

Občas si chcete nebo potřebujete do své galerie uložit určitou fotku či úryvek textu a potřebujete k tomu screenshot, česky snímek obrazovky. Pojďme se podívat, jak udělat snímek na jednotlivých zařízeních.

PC
By
Jakub
on
December 14, 2021

Plánujete přestavbu svého domu, novou kuchyň nebo koupelnu? Chcete si sami navrhnout, jak by mohl váš vnitřní prostor vypadat? Existuje řada nástrojů, které vám v tomto ohledu pomohou. Většina z nich je cenově přívětivá nebo dokonce zdarma. Pojďme se na ně podívat a otevřít dveře vaší kreativitě. 

Bezpečnost
By
Jakub
on
December 15, 2021

Ať jste studentem a potřebujete internet k seminární práci do školy nebo s internetem pracujete v zaměstnání, je dobré vědět, jak a kde hledat důvěryhodné zdroje. Je to důležité nejen pro vaší bezpečnost, ale i pro kvalitu vaší práce a kvalitu použitých informací. 

Vybavení
By
Jakub
on
December 18, 2021

Pořídili jste si nový počítač či notebook a potřebujete si pořídit ještě počítačovou myš, aby se vám lépe pracovalo? Dnes vám poradíme, jak ji vybrat a jaký druh pro vás bude nejvhodnější. Základní optickou myš můžete pořídit velice levně, cena pokročilejších typů s velice citlivým senzorem se může vyšplhat až k několika tisícům. 

Bezpečnost
By
Jakub
on
December 22, 2021

Chcete si usnadnit práci doma či ovládat a mít pod kontrolou vaší domácnost na dálku? Popřemýšlejte o tzv. inteligentní domácnosti. Co všechno budete potřebovat a co vlastně chytrá domácnost je, si povíme v dnešním článku. 

Tablet
By
Jakub
on
December 22, 2021

Dotykový tablet můžeme popsat jako nástroj na pomezí chytrého telefonu a notebooku. Dá se říci, že si můžete užívat zábavy a surfování na internetu na větším displeji, než má váš chytrý telefon a bude se vám přenášet lépe, než notebook. V dnešním článků si představíme různé druhy tabletů a poradíme vám, který vybrat, aby vyhovoval vašim představám. 

Vybavení
By
Jakub
on
December 22, 2021

Sluchátka - příslušenství, které je dlouhodobě velkým fenoménem. Existuje mnoho druhů, které se liší kvalitou, funkcemi či konstrukcí. V dnešním článku si představíme jednotlivé typy a pomůžeme vám vybrat ty, které pro vás budou nejvhodnější a budou nejvíce vyhovovat vašim potřebám. 

Bezpečnost
By
Jakub
on
December 27, 2021

Vybavení
By
Jakub
on
December 27, 2021

Doby, kdy jsme se museli orientovat v papírových mapách jsou dávno pryč. Klasické papírové mapy nahradily GPS navigace, díky kterým se jednoduše dostanete na místo, na které potřebujete. Navigace zvládají nejen přemístit vás na správnou adresu a vypočítat dobu vaší plánované jízdy, ale po cestě vám ještě budou hlásit radary, různé uzavírky a body zájmu jako jsou například čerpací stanice.

Bezpečnost
By
Jakub
on
January 25, 2022

Nevyžádaným, hromadně rozesílaným zprávám říkáme spam. Šiřitelé spamu dostávají adresy pro spam z mnoha zdrojů. Pomocí specializovaných programů roboti procházejí webové stránky a sbírají na nich adresy. Dále se využívají viry. Nebo šiřitelé jednoduše databáze kupují od jiných spamerů či si adresy navzájem vyměňují, čímž se zvyšuje jejich počet. Spamem mohou být například reklamy, inzeráty, návody na rychlé zbohatnutí či zhubnutí a v horším případě různé pomluvy či urážky. 

Mobil
By
Jakub
on
December 28, 2021

Přechod na nový telefon se stejným operačním systémem není nic těžkého. Problém však může nastat při přechodu z operačního systému iOS na Android. V dnešním článku si představíme postupy, jak na to, abyste všechna vaše důležitá data měli pohromadě i v novém zařízení.

Bezpečnost
By
Jakub
on
December 30, 2021

Mnoho našich článků začíná slovy ,,Žijeme v době internetu,” ,,V dnešní době zná pojem sociální síť každý” a podobně. Je to logické, jelikož čtete články o IT a věcech, které se ho týkají. Dnes začneme z trochu jiného konce. V dnešním článku se budeme věnovat pojmu Greenwashing, co vlastně znamená, kdo ho používá a jak ho odhalit?

PC
By
Jakub
on
January 2, 2022

LinkedIn je profesní sociální síť, na které se setkávají zaměstnanci, firmy a další profesionálové diskutují o svých pracovních zájmech. Mnoho obchodníků s touto platformou pracuje, ale někteří stále nevědí, jak ji používat správně a efektivně. Jestliže patříte mezi ně nebo tuto sociální síť vůbec neznáte, připravili jsme pro vás článek, ve kterém vám LinkedIn představíme. 

Vybavení
By
Jakub
on
January 4, 2022

Chytré spotřebiče a další chytrá zařízení můžeme obecně zahrnout pod jeden pojem - IoT neboli internet věcí. Možná si to ani sami neuvědomujete, ale téměř ve všech domácnostech včetně té vaší, najdete minimálně jeden chytrý spotřebič. V dnešní době si už mnozí z nás ani neumí představit běžné fungování a rodinné rutiny bez těchto chytrých zařízení. 

Tipy
By
Jakub
on
November 13, 2021

Google Disk je jednou z mnoha skvělých služeb, kterou společnost Google nabízí. Disk Vám umožní nejen ukládat, stahovat a spravovat Vaše soubory. Umí mnohem více, pojďme si ukázat, jak s ním lépe pracovat

Vybavení
By
Jakub
on
December 9, 2021

Chytré hodinky a fitness náramky se staly v poslední době velkým trendem. Lidé mají díky nim přehled o svých aktivitách, výkonech i fungování jejich organismu. Společné mají tato dvě zařízení to, že je budete mít celý den na zápěstí a budete moci sledovat vaše výsledky. Důležité je ale také zmínit odlišnosti mezi chytrými hodinkami a fitness náramky. Ty jsou totiž při výběru důležité a lidé je velice často zaměňují. 

Návody
By
Jakub
on
January 20, 2022

V současné době máme všichni neustále plné ruce práce, stále někam spěcháme a snažíme se být během dne, co nejvíce produktivní, Ve své snaze být hyperproduktivní často přehlížíme maličkosti, které nás o čas zbytečně okrádají. Jednou z takových věcí je hledání složek a dokumentů. V dnešním článku se podíváme, jak správně spravovat dokumenty tak, abyste každý týden nemuseli ten samý složitě hledat.

Vybavení
By
Jakub
on
January 13, 2022

Chytrý telefon by bez nabíječky mohl fungovat opravdu jen krátce. Obvykle výrobce k telefonu nabíječku přidává, ale jak se orientovat v mnoha typech, jakmile přestane fungovat nebo ji chcete vyměnit? O tom si povíme v dnešním článku.

Vybavení
By
Jakub
on
January 11, 2022

Velkým pomocníkem do kanceláře, ve školním či domácím prostředí je tiskárna. Zařízení, které nám pomůže vytisknout výsledný dokument v klasické, papírové podobě. V současné době se na trhu setkáváme s velkým množstvím tiskáren. Mezi nejrozšířenější paří tiskárny inkoustové, laserové a tiskárny založené na LED technologii. My si dnes jednotlivé typy představíme a pomůžeme vám přijít na to, který typ tiskárny bude nejvhodnější právě pro vás. 

Tipy
By
Jakub
on
January 11, 2022

Vlastníte sportovní hodinky či náramek od společnosti Garmin, ale stále jste se nedostali k jejich zprovoznění? Podívejte se, jak si můžete upravit své cíle a jak můžete například soutěžit s vašimi přáteli.

Tipy
By
Jakub
on
January 11, 2022

Google je nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě. Každý den pomocí něj hledáme odpovědi na spoustu otázek. Nabízí také několik funkcí, o kterých možná nevíte. V dnešním článku si představíme některé z nich. 

Tipy
By
Jakub
on
February 15, 2022

Homeoffice, tedy vykonávání práce z domova, je v dnešní době velmi žádaným benefitem. A v době covidové nám v mnoha případech ani nic jiného nezbývalo. Jak zefektivnit svou práci, zůstat produktivní a odcházet z práce s pocitem dobrého výkonu? 

Bezpečnost
By
Jakub
on
December 21, 2021

Pří práci s počítačem existuje spoustu rizik. V poslední době míra počítačové kriminality prudce vzrostla. Ač si to mnohdy nepřipouštíme, každý z nás se někdy může stát obětí hackerských útoků. Mnoho typů na dobré zabezpečení a spolehlivou ochranu známe. Existuje však řada mýtů, které jsou s kybernetikou spojeny. Pojďme si některé z nich představit a pokusit se je vyvrátit. 

Tipy
By
Jakub
on
December 21, 2021

V současné době již drtivá většina z nás používá mobilní telefony s dotykovou obrazovkou. V dnešním článku Vám představíme několik zajímavých faktů, které jste možná o dotykových obrazovkách vůbec nevěděli. 

Tipy
By
Jakub
on
December 31, 2022

Máte tolik práce, že nemáte čas na jiné věci, celý týden chodíte z práce vyčerpání a jste unavení už v pondělí v poledne? Pocit z vykonané práce je jeden z nejlepších pocitů vůbec. Ale zdraví je přeci jen ze všeho nejdůležitější. Proto je dobré umět oddělit práci a Vaše soukromí a umět odpočívat. Nadměrný odpočinek v podobě práce z postele rozhodně není dobrou volbou, ale je potřeba nastavit si režim a věnovat čas nejen práci, ale i sobě a odpočinku. 

PC
By
Jakub
on
September 13, 2021

Váš počítač je pomalejší, než obvykle, při otevření nového okna se Vám zobrazí velké množství reklam. Toto a mnoho dalších jsou znamení toho, že Váš počítač může být napaden virem.

Bezpečnost
By
Jakub
on
December 21, 2021

Články v podobě hoaxů, dezinformací nebo falešných zpráv se ve společnosti šíří od nepaměti. V dnešní době ale mají potenciál dostat se k daleko širšímu publiku. Je to způsobeno hlavně velkým rozmachem internetu a sociálních sítí. Každý den na internetu vidíme nespočet různých informací a pro nás je těžké rozpoznat, které jsou falešné a které z ověřených zdrojů. Na druhou stranu nemůžeme zprávy a čerstvé informace úplně zavrhnout. Každý z nás by měl vědět, co se ve světě a hlavně v našem okolí aktuálně děje. 

JAIT
By
Jakub
on
September 7, 2021

JAIT
By
Jakub
on
March 15, 2022

Poškozené tlačítko Home u iPhone samozřejmě lze vyměnit. Pro každý model iPhone je však postup odlišný.

Mobil
By
Jakub
on
March 15, 2022

Převrhli jste skleničku na klávesnici notebooku? Utopili telefon? To se stává. Pokud budete správně postupovat, je velká šance, že vaše zařízení bude i nadále fungovat.

O mně